KLAN 34 - říjen 1999

Windows 95 launcher
Hlavní obrazovka
Film
Hudba
Hry
Editorial
Index
Galerie
Preference

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Editorial

Po předešlém „dvoučísle“, které bylo prvním po krátké, jednoměsíční přestávce, se všechno v KLANu vrací do relativně starých, zajetých kolejí a nebýt toho, že KLAN najdete dnes už jen jako přílohu časopisu PC GAMER, byste si žádné výraynější změny ani nevšimli. To pokud patříte, anebo jste patřili, mezi naše stálé a pravidelné čtenáře. Pokud jste se mezi ně zařadili právě teď, je to jedině dobře a pokud ne – pořád vám zbývají ta dema, která na KLANu najdete a kdyby vám to nestačilo, máte k tomu ještě celo jedno CD napěchované nejenom demoverzemi, ale i užitečnými a zábavnými sharewarovými programy, utilitami a add-ony. My ale pevně věříme, že se vám budou líbit obě CD, a že si s nimi užijete spoustu legrace.

Protože ale nechceme vzbudit pocit, že jsme upadli do letargie a že už nikdy v KLANu nepřineseme nic nového, rozhodli jsme se pro změnu. Ta změna není v tomto čísle tak drastická, ale v nejbližší době poznáte, jak vážně to myslíme. V dnešním čísle KLANu jsme se kupříkladu nefinitivně rozloučili s rubrikami, které přeze všechnu naši upřímnou snahu asi nemají v herním anebo volněji řečeno, počítačovém časopise co dělat. Jádro KLANu, kterým vždy bylo a bude trio film – hudba – hry zůstalo zachováno a my budeme pracovat na tom, aby se ještě zlepšovalo a zpestřovalo. S tím souvisí připravovaná změna celého interface KLANu, a to dokonce změna audiovizuální, jak se ostatně brzo přesvědčíte sami.

Po krátkém navnadění už se vrhneme na obsah tohoto čísla (samozřejmě jen obrazně). Určitě si nenechte ujít rubriku filmových novinek, ve které vás dnes čekají upoutávky na některé velmi zajímavé novinky – namátkou třeba Messenger: Story of Joan of Arc pro všechny milovníky Luca Bessona a Mily Jovovich, Princess Mononoke pro všechny milovníky starého, dobrého a neradioaktivního Japonska anebo Fight Club pro všechny milovníky rozbitých nosů. Filmovým tématem tohoto čísla jsou potom Amsolutní povídkové filmy, které pro vás stejně jako senzační skandální odhalení Nicole Kidman a o něco méně skandální profil Tommy Lee Jonese připravil klasik Marek Dobeš.

Hudební rubrika tohoto KLANu trochu navozuje budoucí trend KLANu, kterým je příklon k většímu množství médií, obzvláště potom videa – čekají na vás tady totiž hned tři videoklipy. Ani rubrika počítačových her není nijak chudá na video – protože jsou videa roztroušena po všech částech herní sekce, doporučujeme prohlédnout si je v sekci Galerie médií, kde jsou všechna přehledně uspořádána. Vedle obsáhlých novinek a tradičního Top Tenu, jsme pro vás připravili previeew některých z nejžhavěji očekávaných her, jakými jsou třeba Icewind Dale anebo Planescape: Torment. Mezi recenzemi najdete vedle relativně snadno předvitatelně hodnocených her jako Command & Conquer: Tiberian Sun anebo Soul Reaver také trochu „jiné“ názory na hry jinde vysoce ceněné – třeba Prince of Persia 3D anebo Rogue Spear, které podle našeho názoru dostávají větší pozornost, než si zaslouží. Vy si ale můžete myslet něco úplně jiného.

Tolik pro tuto chvíli ke KLANu 34. Věříme, že se vám tohle číslo bude líbit a ujišťujeme vás, že změny, které pro vás chystáme, se vám budou zamlouvat ještě více. Do doby než tyto změny nastanou – příjemnou zábavu.

Jan Eisler

Obsah

Klan

 • Editorial; Galerie

Film

 • Novinky: Messenger: Story of Joan of Arc; Supernova; Jakob the Liar; Princess Mononoke; Dudley Do-Right; Simon Sez; Chill Factor; Summer of Sam; Fight Club
 • Filmové premiéry
 • Téma: Absolutní povídkové filmy
 • Profil: Tommy Lee Jones
 • Femme Fatales: Nicole Kidman
 • Recenze: Aféra Thomase Crowna; Inspektor Gadget; Instinkt; Prci, prci, prcičky; Univerzální Voják: Zpět v akci

Hudba

 • Videoklip: Alice in Chains; Apollo Four Forty; Leftfield
 • Recenze: Atari Teenage Riot; Breakbeat Era; Howie B; House Party 12; Progression Sessions 4; Singly
 • Radio 1: Vysílací schéma Radia 1

Hry

 • Herní novinky
 • KLAN Top Ten
 • Preview: Atlantis 2; Icewind Dale; Invictus; Planescape: Torment
 • Recenze: Command & Conquer: Tiberian Sun; Panzer General 3D Assault; Prince of Persia 3D; Re-Volt; Rogue Spear; Soul Reaver
 • Cheaty
 • Dema: Cutthroats; Midtown Madness; Revenant

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Přední strana
Zadní strana
Potisk CD-ROMu