Hudba z časopisu KLAN

Nedílnou součástí každého CD-ROM časopisu KLAN byla už od samého počátku instrumentální podkladová hudba. Téměř s každým číslem byla do Jukeboxu KLANu přidána nová skladba, takže se jich nakonec nastřádalo celkem 46. Poslední skladba byla více než symbolicky pojmenována Forty-Two

Autorem této bezesporu signifikantní hudební stránky KLANu je Ondřej Čihák alias Shitness, zakládající člen dnes už legendární rapové formace PSH – Peneři strýčka Homeboye. Ondřej dnes působí jako producent, skladatel, textař, učitel hudby a hry na kytaru.

Díky laskavosti Jana Eislera a Sama Zajíčka získal projekt KLAN 2011 původní hudební MOD a XM soubory. Pro potřeby webu z nich byly vytvořeny MP3 soubory a výsledkem je Jukebox níže, obsahující 200 minut autorské hudby. Pozor, navozuje silnou nostalgii :-)

Technická poznámka: Názvy skladeb se na CD-ROM postupem času drobně měnily. Jako finální byl proto vzat stav z čísla 35, na kterém se naposledy objevil kompletní Jukebox (čísla 36–42 už doprovázela vždy pouze jedna skladba). Skladbu s pořadovým číslem 47 (YP8DD) se nepodařilo identifikovat, je tedy zařazena jako bonus.

Nový přehrávač bez nutnosti Flashe je zde: jukebox.klan2016.cz

Ke stažení

KLAN 2011 Jukebox ve formátu MP3 (RAR, cca 170 MB)
KLAN 2011 Jukebox ve formátu MOD a XM (RAR, cca 18 MB)