KLAN 35 - listopad 1999

Windows 95 launcher
Hlavní obrazovka
Film a video
Hudba
Hry
Editorial
Index
Galerie
Preference

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Editorial

Třicáté páté číslo KLANu vám přiblíží naši představu toho, co jsme si představovali pod minule avizovanou audiovizuální změnou našeho obslužného interface. Pokud jde o tu vizuální část, nebude vám jistě dlouho trvat a všimnete si, že jsme interface KLANu trochu přepracovali po vizuální stránce – je světlejší a radostnější, což bylo přesně naším záměrem. Konec cesty to ale zdaleka není a vy se v některém z dalších čísel můžete těšit na další změny, které do interface chystáme. Výraznější změnu ovšem zaznamenal v tomto čísle přístup ke zvukové stránce věci, konkrétně k hudebnímu doprovodu celého KLANu. Abychom výrazněji odlišili jednotlivé rubriky KLANu, dodali jsme k jejich hlavním obrazovkám tématické skladbičky, které vám na jednu stranu snad usnadní orientaci, na stranu druhou možná ještě více zpestří prohlížení našeho multimediálního časopisu.

Obsahová stránka KLANu zůstává nezměněna, což ovšem neznamená, že byste tenhle měsíc nenarazili na nic zajímavého. Naopak – v každé rubrice najdete něco zajímavého, ať už patříte mezi milovníky filmu, hudby anebo počítačových her. Pro ty filmové fanoušky jsme připravili jako obvykle přehled nových filmů doplněný o zajímavé trailery, abyste měli představu o tom, co vás v příštích měsících čeká a nemine. Samozřejmě nemyslíme jenom na budoucnost, ale žíjeme i přítomností – seznámíme vás s filmovými premiérami na tento měsíc, přičemž u těch nejzajímavějších z nich najdete i recenze a odpovídající trailery. Absolutním tématem tohoto čísla, které pro vás jako vždy připravil génius (a disco disident) Marek Dobeš jsou čarodějky a jim podobné elementy ve filmové tvorbě. A jestli si při zmínění čarodějek ve filmu představíte Elvira (tu můžete znát jak z B-filmů, tak i z počítačových her), potom si můžete přečíst i její profil se spoustou sexy obrázků a dvěma videoukázkami, z nichž jedna vám ukáže něco, co se svým tělem zcela jistě nedokážete. A i když Samuel L. Jackson nepatří mezi nejuznávanější filmové čarodějky, jeho profil také není bez zajímavosti.

Hudební rubrika KLANu 35 přináší opět tři nové videoklipy, které snad uspokojí příznivce všech hudebních žánrů, stejně jako výběr recenzí nových CD. Poslední rubrikou KLANu jsou potom počítačové hry, ve kterých najdete ty nejžhavější novinky současné počítačové scény. Vedle demoverzí na tankový simulátor Armored Fist 3, vynikající datadisk ke strategii Sid Meier's Alpha Centauri a pokračování taktické akce Spec Ops 2 vám přinášíme tradičně obsáhlé novinky, pět preview velice zajímavých her (všechny trekkies jistě potěší informace o Star Trek: Hidden Evil, všechny Halflifers pak informace o Opposing Force), sedm recenzí těch nejzajímavějších her tohoto měsíce (z nichž byste si určitě neměli nechat ujít vynikající vesmírnou strategii Homeworld, taktickou akci Shadow Company ani platformovou hopsačku Rayman 2) a samozřejmě tradiční Top Ten nejoblíbenějších a nejočekávanějších her KLANu a cheaty na některé z her z poslední doby. Informací až vám budou zraky přecházet.

Pokud si budete vedle KLANu prohlížet i PCG_03a, možná si všimnete snahy o tematické sladění obou CD. I když se jedná o odlišně směrované produkty – u prvního CD PC Gameru je primární maximální rychlost a přehlednost, zatímco u KLANu potom „multimediálnost“, snažíme se a do budoucna se i budeme snažit dát oběma CD podobný ráz, abyste neměli u CD příloh PC Gameru pocit v duchu „každý pes jiná ves“. Doufáme, že se vám obě CD budou líbit a že se u nich budete dobře bavit – nejenom u spousty hratelných demoverzí, ale i u všeho ostatního, co jsme pro vás tento měsíc nachystali.

Jan Eisler

Obsah

Klan

 • Editorial; Galerie

Film

 • Novinky: American Beauty; Being John Malkovich; Fantasia 2000; Muppets from Space; The Straight Story; The World is not Enough
 • Filmové premiéry
 • Téma: Absolutní Magika von Čáry
 • Profil: Samuel L. Jackson
 • Femme Fatales: Elvira
 • Recenze: Generálova dcera; Modrý blesk; Tarzan; Vikingové

Hudba

 • Videoklip: Peneři strýčka Homeboye; Reef; Wyclef Jean & Bono
 • Recenze: The Brand New Heavies; Colorfactory; Everything But The Girl; Manželé; Suede; Techno Energy 8
 • Radio 1: Vysílací schéma Radia 1

Hry

 • Herní novinky
 • KLAN Top Ten
 • Preview: Loose Cannon; Opposing Force; SMAC: Alien Crossfire; Star Trek: Hidden Evil; Summoner
 • Recenze: Age of Empires 2: The Age of Kings; Freespace; Grand Theft Auto 2; Homeworld; Pong; Rayman 2; Shadow Company
 • Cheaty
 • Dema: Armored Fist 3; Sid Meier's Alpha Centauri: Alien Crossfire; Spec Ops 2

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Přední strana
Zadní strana
Potisk CD-ROMu