KLAN 38 - únor 2000

Windows 95 launcher
Úvodní obrazovka
Film
Hudba
Hry
Editorial
Index
Galerie
Preference

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Editorial

Přelom letopočtu jsme všichni, jak se zdá, přežili bez větší úhony a až na pár otrav alkoholem a dávek veselými světlicemi a dělobuchy do obličejů nic netušících spoluobčanů se nic zvláštního nestalo. A tak ani tento, v pořadí již osmatřicátý, KLAN není nijak apokalyptický či katastrofický, i když z některých článků by se mohlo zdát jinak. Mám teď na mysli především další perlu z pera Marka Dobeše v podobě Absolutních 2000, což není nic jiného, než ohlédnutí za tím, jak si filmoví tvůrci kdy představovali budoucnost lidstva a jak moc anebo spíše jak málo se jejich představy v praxi vyplnily. Na druhou stranu, nikomu asi nebude v roce 2019 vadit, že svět neovládají asijské organizace a že se nepořádají cesty na off-world kolonie na jedné a hony na androidy na druhé straně, jak to přesvědčivě vylíčil Scottův Blade Runner. Další století (které ale tak jako tak začne až za rok) nebude zkrátka asi tak futuristické, jako byly sny tvorců literární a filmové fantazie.

Kdyby ale šel vývoj ve všech oblastech lidského konání dopředu tak rychle, jako jde kupředu vývoj v oblasti počítačů a potažmo pak počítačových her, už dávno bychom létali na Mars, zvítězili nad všemi nemocemi a vůbec, nechovali bychom se k sobě jako ve středověku. Sotva skončil starý rok a předvánoční trh s počítačovými hrami se k prasknutí zaplnil novými tituly, objevila se po Novém roce obrovská spousta informací o chystaných novinkách, u nichž celá řada vypadá velmi, ale opravdu velmi futuristicky. K našemu prospěchu. Když se podíváte na tituly jako Halo anebo Ground Control, budou vám dozajista oči přecházet, a to nejenom z konceptu těchto her, ale i z jejich technického zpracování, které vypadá opravdu slibně. Navíc to vypadá, že se bude příští rok bojovat na všech frontách – chystá se na nás celá hromada skvělých RPG her, jejichž ambicemi bude zcela jistě konfrontace se současnými giganty – a hry jako Nox či další Pool of Radiance od SSI mají jistě dost předpokladů na to, aby směle stály proti hrám jak Diablo a možná i Baldur's Gate. Uvidíme.

Pokud jde o další počítačové hry, které tento měsíc způsobily větší rozruch, stojí za zmínku zcela jistě Soldiers of Fortune, po technické stránce velmi slušně zvládnutá akce od Raven Software, která vyniká zejména skutečně realistickými animacemi postav, dobře vybalancovanými zbraněmi a vyváženým multiplayerem – dlouho očekávanou demoverzi, ve které si budete moct tohle všechno vyzkoušet na vlastní kůži (včetně multiplayeru na internetu) na tomto KLANu naleznete. Další perličkou je potom demoverze velmi netradiční a co do konceptu nesmírně originální fantasy strategie Majesty, která dokazuje, že ne všechny strategické hry vám nutně musí dát možnost řídit všechno – od správy království až po obuv vašich hrdinů. A konečně třetí hrou, která se jistě zařadí mezi hity tohoto roku je Thief 2: The Metal Age, jehož demoverzi rovněž na tomto vydání KLANu naleznete.

Protože jsme tento měsíc kladli velký důraz na kvalitu (od které se více či méně odvíjí délka), nenaleznete na tomto KLANu tolik filmových ukázek z počítačových her, jak jste zvyklí. Interakce má pro nás přednost před pasivní médiem. Nicméně, pokud jde o „ostatní“ filmové ukázky, nebudete rozhodně nijak ochuzeni. Vybrali jsme pro vás dalších osm upoutávek na filmy chystané do kin v průběhu tohoto roku, nechybí samozřejmě ani videoklipy mezi kterými si zcela jistě vyberete to svoje. Filmové recenze, obsáhlé téma, profil, femme fatales, hudební recenze a samozřejmě herní novinky, preview, recenze, cheaty, hitparáda – to všechno je i tento měsíc na svém místě a nám nezbývá než doufat, že s tím vším budete tak spokojeni, jako doposud. Příjemnou zábavu.

Jan Eisler

Obsah

Klan

 • Editorial; Galerie

Film

 • Novinky: Galaxy Quest; Gladiator; Man on the Moon; Mission to Mars; Pokemon: The First Movie; Romeo must die; Rules of Engagement; Scream 3
 • Filmové premiéry
 • Téma: Absolutní 2000
 • Profil: Denzel Washington
 • Femme Fatales: Michelle Pfeiffer
 • Recenze: Dogma; Insider: Muž, který věděl příliš mnoho; Johanka z Arku; Klub rváčů; South Park: Peklo na Zemi

Hudba

 • Videoklip: Korn; Macy Gray; Silverchair
 • Recenze: Eric Clapton; DG 307; House Party 13; Phats & Small; Prince; Trancextasy 2; Singly
 • Radio 1: Vysílací schéma Radia 1

Hry

 • Herní novinky
 • KLAN Top Ten
 • Preview: Dark Reign 2; Force Commander; Ground Control; Halo; Majesty: Sovereign of Ardania; Nox
 • Recenze: Battlezone 2; Crusaders of Might and Magic; Interstate '82; Rally Championship 2000
 • Cheaty
 • Dema: Majesty; Soldiers of Fortune; Thief 2

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Přední strana
Zadní strana