KLAN 39 - březen 2000

Windows 95 launcher
Hlavní obrazovka
Film
Hudba
Hry
Editorial
Index
Galerie
Preference

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Editorial

I když březen doufejme nebude měsícem, ve kterém bychom museli všichni lézt za kamna, soudě podle stavu trhu s počítačovými hrami v nedávné době to vypadá, že si za obrovská kamna vlezli všichni výrobci her. Doufejme, že tam nebudou ještě v dubnu. Nebýt světlých výjimek v podobě The Sims a Nox, neměli bychom v uplynulé době mnoho důvodů k radosti. Tedy – v oblasti počítačových her, to je to. Jestliže ve vás kupříkladu Sims vyvolají výčitky svědomí stran vašeho soukromého života, bude to jedině dobře. Ne každý den se totiž stane, že nad vámi počítačové postavičky získají tak snadno a rychle morální převahu, jako v případě téhle vynikající simulace života od Maxisu. Na druhou stranu, jestli mají vaše hodnoty sociální interakce, profesního růstu a zábavy trvale vzestupnou tendenci, můžete to svým vlastním životem těm prťavým Simům pořádně natřít. Jen neusnout na vavřínech.

Jestliže se tedy v recenzích počítačových her dnes nesetkáte s nijak zvlášť závratným množstvím titulů, možná vám to vynahradí herní novinky, které tentokrát pokrývají mimořádně široké spektrum, ze kterého si jistě vybere každý. Už jen aby tady některé z těch báječných her byly, protože současný stav rozhodně ničím nepřipomíná ideální rovnováhu. Co naplat. Kromě recenzí a novinek vás samozřejmě v herní rubrice čekají i preview velmi lákavých her jako Galleon, Storm, Alone in the Dark 4 anebo Vampire: The Masquerade, z nichž každá je zvláštní a zajímavá určitým způsobem. Jak se ostatně brzo sami přesvědčíte. Pokud jde o demoverze na tomto KLANu, určitě by neuspěly v soutěži nejvíce vzrušujících dem milénia, ale milovníky závodních her určitě potěší Renegade Racers a Test Drive 6, pro všechny ty, kteří se beznadějně zamilovali do Lary Croft tady potom máme demoverzi na datadisk The Lost Artifact. Dobrého pomálu – navíc pokud by byly demoverze vaším životem, jsme si jisti, že v tomto čísle CD Gameru si každý z vás nejde svoje favority.

Postupujeme-li obsahem tohoto KLANu od konce, dostaneme se teď do hudební rubriky, ve které na vás vedle tradičních recenzí (nenechte si ujít soundtrack k filmu South Park) čekají i tři nové videoklipy z různých oblastí hudebního spektra. A konečně tady máme filmovou rubriku, které opět vévodí téma Marka Dobeše, který se pustil na neprobádanou půdu bulváru s tématem Absolutní Prachy. Profil Robert De Niro a Barbra Streisand coby Femme Fatale zajímavosti ze světa filmu ještě obohacují. Z březnových filmových premiér pro vás vybíráme pět filmů, které byste si neměli nechat ujít – všechny najdete v rubrice recenzí a konečně nakonec (postupujete-li od začátku KLANu tak ovšem na začátek) je tady opět přehlídka trailerů chystaných filmů, ze kterých si nenechte ujít minimálně filmy The Whole Nine Yards a The Patriot s hvězdami formátu Bruce Willise a Mela Gibsona.

A to je asi tak všechno, co jsme vám v tuhle chvíli chtěli říci o KLANu 39. Mějte na paměti, že alternativním médiům patří budoucnost, že nejenom interakcí s interaktivními časopisy člověk je živ a že už jenom tři čísla nás dělí od KLANu číslo 42. A pak se teprve ukáže, o čem to vlastně všechno je.

Jan Eisler

Obsah

Klan

 • Editorial; Galerie

Film

 • Novinky: The Adventures of Rocky and Bullwinkle; Get Bruce!; The Patriot; Pitch Black; The Road to El Dorado; Stuart Little; Titus; The Whole Nine Yards
 • Filmové premiéry
 • Téma: Absolutní Prachy
 • Profil: Robert De Niro
 • Femme Fatales: Barbra Streisand
 • Recenze: Anna a Král; Muž na Měsíci; Pláž; Toy Story 2 – Příběh hraček; Zelená míle

Hudba

 • Videoklip: Natalia Kocábová; Oasis; Primal Scream
 • Recenze: Big Bud; Fun Lovin' Criminals; I.M.T. Smile; The Jam; Metamatics; Moving Shadow 99.2; O.S.T. Human Traffic; Primal Scream; South Park
 • Radio 1: Vysílací schéma Radia 1

Hry

 • Herní novinky
 • KLAN Top Ten
 • Preview: Alone in the Dark 4; Galleon; Storm; Vampire: The Masquerade
 • Recenze: Invictus; Messiah; Nox; The Sims
 • Cheaty
 • Dema: Renegade Racers; Test Drive 6; Tomb Raider: The Lost Artifact

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Přední strana
Zadní strana
Potisk CD-ROMu