KLAN 41 - květen 2000

Windows 95 launcher
Hlavní obrazovka
Film
Hudba
Hry
Editorial
Index
Galerie
Preference

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Editorial

Ve skutečnosti vás samozřejmě KLAN nevítá. Kdybyste si CD s KLANem číslo 41 nedali do mechaniky a když ano, tak se rozhodli, že se nepodíváte na úvodník vtipně skrytý pod nic neříkajícím odkazem Editorial, nic by vás do KLANu 41 neuvítalo. KLAN vás ani vítat nemůže, protože přes veškeré naše pokusy o vypěstování umělé inteligence se nám dosud nepodařilo náš obslužný software dovést tak daleko, že by dokázal vést alespoň částečně rozumnou komunikaci anebo dokonce pozdravit. Na druhou stranu, většina důchodců v našem domě je na tom s komunikací přibližně na stejné úrovni,takže na náš software nemusíme pohlížet až tak moc přes prsty. Nakonec – o komunikaci to zase tolik není. Hlavně že funguje a nepadá – ty úvodní pozdravy už nějak obstaráme sami, abyste měli alespoň zdání pocity, že vás KLAN skutečně vítá. I když ve skutečnosti vás vítáme my – do jednačtyřicátého čísla našeho multimediálně interaktivního časopisu. Věříme, že se vám bude líbit.

Líbit by se vám mohly třeba ukázky z filmů připravovaných do našich kin, mezi kterými se vyjímají filmy jako Me, Myself & Irene s Jimem Carreym, zajímavě vypadá válečný U-571 anebo Where the Money is? s nestárnoucím Paulem Newmanem v hlavní roli. Jestliže byl kupříkladu duben bohatý na filmové premiéry, o květnu a po pravdě řečeno ani o následujícím červnu se to s takovou jistotou říct nedá. Vedle čtrnácti dubnových premiér působí šest květnových velmi chudě, a to i přesto, že se tento měsíc dočkáme několika zajímavých filmů, z nichž většina je ovšem určena spíše pro náročného diváka. Jestli si pojem „náročný divák“ nevykládáte pejorativně, můžete se na některé z těchto filmů těšit. A naopak. Rozhodnutí o tom, které filmy tohoto měsíce patří do které kategorie necháme ovšem na vás (když budete mít po shlédnutí Mise na Mars pocit, že jste absolvovali umělecký film pro náročné diváky, nemůžete vinit nás).

Jestliže je počet filmových premiér pro tento měsíc, řekněme, velmi střízlivý, z počtu nových her vydaných v nedávné době můžeme mít jedině radost. Nejde ani tak o kvantitu, která pro nás nikdy nebyla zase tolik rozhodující, ale především o kvalitu, která hrám recenzovaným v tomto čísle rozhodně nechybí. Ať už jde o vynikající real-time strategii Star Trek: Armada, o vizuálně trochu slabší, ale přesto celkem slušnou strategii Force Commander o graficky vcelku odpornou, ale velmi zábavnou RPG Might and Magic VIII, která je tentokrát naprosto ušetřena laserů a mimozemšťanů a konečně trochu rozporuplný, ale vizuálně skvělý Gunship! Jediným zklamáním tohoto měsíce je potom Soldier of Fortune, ale o příčinách tohoto zklamání se budete muset přesvědčit sami v delší a smutnější recenzi. A to mluvíme jenom o hrách, která se objevily anebo objevují teď – z preview chystaných her poznáte, že ještě máme na co těšit, a to jak v sérii Might and Magic, tak i v dnes už dost letité, ale stále nostalgicky oprašované sérii Elder Scrolls.

Ale nebudeme se dívat tak daleko do budoucna – vždyť řada z nás se vydání The Elder Scrolls 3: Morrowind ani nedožije, jestli vůbec někdo. Carpe Diem – dnes máte před sebou KLAN 41, který vás sice sám nevítá, jak jsme si vysvětlili na začátku, ale je tady jen a jen pro vás. Užijte si ho.

Jan Eisler

Obsah

Klan

 • Editorial; Galerie

Film

 • Novinky: The Eye of the Beholder; Me, Myself & Irene; The Next Best Thing; Simpatico; U-571; What Planet are You from?; Where the Money is; Wonder Boys
 • Filmové premiéry
 • Téma: Absolutní fantasy
 • Profil: Keanu Reeves
 • Femme Fatales: Uma Thurman
 • Recenze: Buena Vista Social Club; Mise na Mars; Vše o mé matce; Východ – Západ

Hudba

 • Videoklip: André de Lang; Mirwais; Toploader
 • Recenze: Asian Dub Foundation; LTJ Bukem; Chumbawamba; Iné kafe; Nuda; Speedy J; Taster; Tata Bojs; Urban Funk Breaks; Vltava
 • Radio 1: Vysílací schéma Radia 1

Hry

 • Herní novinky
 • KLAN Top Ten
 • Preview: Aliens vs. Predator Gold; Legends of Might and Magic; The Elder Scrolls 3: Morrowind; Obi-Wan
 • Recenze: Force Commander; Gunship! Might and Magic VIII; Soldier of Fortune; Star Trek: Armada
 • Cheaty
 • Dema: Breakneck; Rally Masters; Virtual Sailor

Ke stažení

Obraz CD-ROM ve formátu ISO
(cca 500 MiB 7-Zip, hostováno na Archive.org)
Seznam všech vydání časopisu KLAN ke stažení

Nevíte, co máte se souborem dělat?
Přečtěte si návod jak spustit KLAN >>

Přední strana
Zadní strana
Potisk CD-ROMu